Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

iis

  1. Commie

    Проблем со пристапување на домен на VPS

    После сто години сум пак на форумов овој пат само како обичен член :) Ако има некој што би знаел да ми помогне со IIS и DNS сервери и кафе ќе частам ако треба. Што е маката? За на работа имаме VPS сервер од Телеком закупен целоно менаџиран од наша страна. Серверот има 2 домени едниот главен а...
На врв Дно