Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

игри

 1. JasSum

  Гејминг за деца.

  Пред да нападнете дека за деца единствени игри треба да бидат тие што не вклучуваат екран... Поборник сум за такви неекрански игри и пред се такви игра детево, но другарчињата играат... А штом играат, треба да знае што е тоа за да не биде outcast. Па тие што имаат деца што играат игри, нека...
 2. PlayStation 5, контролер, слушалки и игри

  PlayStation 5, контролер, слушалки и игри

  Продавам нови: PlayStation 5 disk edition - 750€ controller - 55€ slusalki Pulse 3D white - 75€ Игри за Ps5: God of War Ragnarok - 4000 den. Grand Turismo 7 - 3000 den. Повеќе инфо во порака.
 3. TATA_MATA

  Најнови игри на пиратските сајтови

  Веќе има слични теми и статии за филмови, како и темата за која игра чекате да биде кракната, но нема тема која ќе биде фокусирана само на споделување на насловите на најновите игри кои се достапни на пиратските сајтови. Не е дозволено споделување на линкови и упатства за тоа како и каде да се...
 4. hemicharot

  Мислење околу конфигурација и помош/предлози

  Здраво! Вака сега, малку backstory пред да поставувам прашања. Имам компјутер кој што ќе полни 10 години во септември, и јас досега немав срце за да го донирам/продадам/тргнам настрана, дека го имам прилично долго време, но сега, дека е јубилеј :) најверојатно ќе купам нова конфигурација. Најдов...
 5. N

  Fortnite - резолуција

  Ме интересира вашето мислење дали на Fortnite преферирате native(1920x1080) или stretched(1600x900 / 1440x1080) резолуција. Од кога се појавија професионални тимови повекето професионалци почнаа да преферираат stretched резолуција поради буст на FPS и поголем vertical FOV. Јас лично бев...
 6. D

  Најдоброто и најевтиното од распродажбата на Steam

  Од вчера, започна распродажбата на игри, филмови и програми на Steam, сè со цел да се одбележи Halloween и на оваа платформа. Па така, до 1 ноември имате на располагање стотици и стотици игри со попусти до 90%. Избравме за вас 40 и кусур игри на Steam, до 2 евра, тука: http://1337.mk/97a
 7. tomi

  „Зајди, зајди“ се најде на саундтракот на Battlefield 1

  Pexel.mk објави: „Зајди, зајди“ се најде на саундтракот на Battlefield 1 Од #mkwin моменти, издвојуваме: една од најубавите традиционални македонски песни „Зајди, зајди јасно сонце“ се најде на саундтракот на видео играта Battlefield 1. Ова мора да се ВИДИ:
 8. Ш

  Предлог Конфигурација до 30000

  Здраво, потребна ми е конфигурација за гејминг колку што се може за 30000ден без монитор. Целта е да издржи подолг период, да се играат нови игри на пристојна резолуција, графика. Понудени ми се две опции; Процесор: Intel I5-4460 3.20GHz/6MB Матична плоча: Asus B85M-K Меморија: 8GB DDR3...
На врв Дно