• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

identity

  1. Marouuu

    Amazon Affiliate прашање

    Пробувам да отворам affiliate на Amazon ама имам проблем со верификација на индентитет. Кога стигам до чекорот со телефонскиот повик каде треба да внесам пин, повикот не го добивам. Чекам едно 2-3 мин. додека на екранот не се појави фејл порака. Пробано од два различни телефони, два различни...
На врв Дно