Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ideapad3

  1. IdeaPad Gaming 3 15ACH6

    IdeaPad Gaming 3 15ACH6

    Здраво дечки, ако може една проценка за лаптопот, со овие спецификации: Processor - AMD Ryzen 5 5600H (6C / 12T, 3.3 / 4.2GHz, 3MB L2 / 16MB L3) Graphics - NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB GDDR6, Boost Clock 1485 / 1597.5MHz, TGP 85W Chipset - AMD SoC Platform Memory - 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200...
На врв Дно