• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ibm

  1. toshex

    IBM PS/2 Model 70 386

    Ова се крчкаше неделава. Најдов и нарачав локално IBM PS/2 Model 70 386 компјутер. Компјутерот стигна и е изненадувачки почист и во подобра состојба од шо очекував. Секако дека му треба добро и детално чистење но тоа ќе го направам некој друг ден и истото планирам да се документира за на...
На врв Дно