Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

i5-750

  1. Zabegann

    Пробелем со МБ плоча или процесор

    Имам матична плоча MSI P55-GD55 и процесор i5-750 и 2 Gb DDR3 1600 MHz рам. Конфигурацијата знае да се рестартира на 15 до 20 мин, или пак кога ке правам стрес тест на процесор за 3 до 5 секунди се рестартира, неколку пати преинсталирам ОС и пак истиот проблем. По дефолт процесорот е клокнат, а...
На врв Дно