• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

i5 650

  1. Cevi

    Помош за Оверклок на Intel i5 650

    Инаку се убив од читање по нетов што како треба и на крај ми текна тука да побарам. :) И види ти на македонски се фино објаснето. Кој нема у глава ќе има у нозе (во очи у мојов случај). Но сакам да подразјаснам некои работи пред да почнам со оверклок. Имам основна (по бајата) конфигурација и...
На врв Дно