• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

i5 650

  1. Cevi

    Помош за Оверклок на Intel i5 650

    Инаку се убив од читање по нетов што како треба и на крај ми текна тука да побарам. :) И види ти на македонски се фино објаснето. Кој нема у глава ќе има у нозе (во очи у мојов случај). Но сакам да подразјаснам некои работи пред да почнам со оверклок. Имам основна (по бајата) конфигурација и...
На врв Дно