• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

i5 4440

  1. zipi123

    Продадено Продавам 2 десктоп пц

    Pc1 Cpu:Intel i5 6400 2.7ghz M-board:Gigabyte H170M-HD3 Ram:8gb ddr3 1600mhz Crucial Gpu:Nvidia Gtx1050ti 4gb Gddr5 SSD:Kingston 120gb Hdd:Western digital 500gb Psu:Atrix 600w Case:Zalman Z12 Case Fun:120mm Rgb Cena:16.000 Pc2 Cpu:Intel I5 4440 3.10ghz M-board:Gigabyte H81m-DS2 Lga 1150 Ram:8gb...
На врв Дно