• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

i3 9100f i5 6600k

  1. zipi123

    i5 6600k, i5 7600k/i7 6700k/7700k ili i3 9100F?

    Prashanjevo me maci podolgo vreme, dali da kupam poloven prcesor, poradi toa sto imam z270 ploca i da gi kloknam btw (imam hyper evo 212 ne znam dali e dovolen za ovie) ili i3 9100F zaedno so nova ploca (mid range)
На врв Дно