• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

i3-3220

  1. W

    Продадено Socket 1155 и Socket 1150

    Момци, ве молам за проценка на следните компоненти: 1x Asrock B75 Pro3-M + Intel i5-3470 1x Asrock B75 Pro3-M + Intel i3-3220 2x Gigabyte GA-H61M-DS2 + Intel Celeron G1620 1x Foxconn H61MXE-V + Intel Celeron G1620 1x Gigabyte GA-H81M-DS2 + Intel G1820 Благодарам однапред.
На врв Дно