• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

huawei

 1. gremlin

  Huawei P20 4/128 Midnight Blue

  Се продава телефонот, купен e од А1, сеуште е под гаранција до Октомври. Комплет е во оригинална кутија со полнач и усб-ц слушалки. Телефонот е во одлична состојба нема ниту една гребнатинка користен е со маска и заштитно стакло од старт. Подолу инфо од софтверот: Цена: 12.000 Слики:
 2. Motherboard

  Продавам Huawei HONOR 8X

  Нов неодпакуван телефон земен од A1 со целосна гаранција. Контакт само по телефон: 075 775 765 Цена: 10 000 Денари. Honor 8X | Ledikom Honor 8X - Full phone specifications
 3. l1d0v1c

  Huawei P20 Pro Case

  Се продава следнава маска за Huawei P20 Pro, црна боја. По грешка беше нарачана, требаше за Huawei P20 да биде. Пристигна пред неколку дена, што значи не е користена, фолиите на стакленцето сеуште не се извадени. Цена фиксна: 700 денари (моментална цена на Али е околу 750 денари, а мене ме...
 4. Krk198

  Huawei P9 lite

  Продавам Huawei P9 Lite 2/16GB во одлична состојба, користен со tempered glass и case од кога е купен. Доаѓа со оригиналниот полнач и кутија. Цена: 4500 денари
 5. gremlin

  Huawei Mate 10 Pro 6/128 Mocha Brown

  Продавам мобилен Huawei Mate 10 Pro 6/128 дуал сим, модел BLA-L29, боја Mocha Brown комплет во оригинално пакување со уште 6 месеци гаранција од Нептун. Телефонот е во одлична состојба едино има козметички гребнатинки во екранот бидејќи е користен без заштитно стакло, во страните и позади е како...
 6. spiritBreaker

  Помош за избор на мидрејнџ телефон

  Здраво дечки, имам доста добра понуда со обновување на договорот, и изборот ми е сведен на два телефони: Samsung galaxy A5 2017 Huawei Mate 10 Lite го гледам споредувањето од две страни (ќе го користи девојка, јас не) - а5 има водоотпорност, помал екран, ама само 3 гига рам. мејт 10 лајтот...
На врв Дно