• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

huawei matebook

  1. pipelin

    Huawei преносни компјутери - генерална дискусија

    Huawei најавија дека ќе ја носат Matebook серијата на преносни компјутери во Македонија. Од тоа што можев да забележам на Facebook, на нивната фан страна оди реклама каде што истите ќе бидат достапни на 25ти овој месец. Целиот фокус е свртен кон нивниот Matebook X Pro кој доловува корисничко...
На врв Дно