• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

huawei hg8245h thome

  1. ristepan

    Ресет Huawei HG8245

    Ако го ресетирам рутерот, скроз на фактори, ќе се поврзи сам на телекомот (ТВ/интернет) или требе да чекам батка од поштата да дојде па да го боре ? Од некоа причина не можам да се поврзам на него за да си го сменам пасвордот на WiFi-то, се пинга а на http вика connection refused, нешто такво.
На врв Дно