Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

htpc

 1. Нема Слика

  Amazon FireTV 4K Max, HP T620 Thin Client

  Fire TV Stick 4K Max, купен летово ради желба за буричкање и на тој екосистем, ама после месец дена заклучив дека не ми се допаѓа и ме ограничува ептен нивниот OS, па го продавам. Доаѓа со сите салтанати од оригиналното пакување. Праќам по карго. Цена: 3500 ден. Контакт: Viber, WA, 077 704...
 2. KalEl

  Проценка HP ProDesk 600 G1 SFF

  Ве молам проценка на HP ProDesk 600 G1 SFF, има опција за два процесора оргиналот кој е Celeron G1840 или со I5 4440S, 6GB Ram DDR3, HDD Hitachi 160GB и WD Blue 320GB куќиштето е идеално за HTPC, би ве замолил за проценка со двата процесора, по ваша желба може да се замени и HDD на пример со...
На врв Дно