• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

html5

 1. Глупав

  Препорака за размислување за Едитор software

  би ги замолил Front-End developer-ите да дадат предлог намена HTML, CSS, JavaScript, Brackets, и NotePad++ се надвор од опција не оти ми се покажаа ко не-сериозни, туку друга им е намената... основни потребни елементи се разбира прецизна идентификација, означување со бои, модуларност, па и...
 2. alderson

  E-Knigi za PHP7/Javascript HTML5 CSS3 (ЛИНКОВИ)

  PHP7 - https://www.amazon.com/Learn-PHP-Oriented-Programming-JavaScript/dp/1484217292 HTML5 CSS3 -...
На врв Дно