• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

htc vive

  1. Lokvan

    Рецензија HTC Vive

    На порталот известија, ама за тие што пропуштивте - во Телеком моментално може да се тестира и проба HTC Vive. https://www.telekom.mk/showroom-meeting-request.nspx Јас бев денес и... Можам да кажам дека HTC Vive e едно сериозно забавно (!) ви-ар искуство. Обавезно ќе им идам барем уште еднаш на...
На врв Дно