Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

hfour

  1. ContentBot

    Подемот и падот на H4 (2015-2021) [интервју]

    Во секојдневието на ИТ индустријата, голем број на компании се отвораат, но и затвораат, честопати оставајќи зад себе многу лекции што треба да се научат. Еден таков локален пример е H4 (HFour), британско-македонска ИТ компанија која се формираше во 2015-та година, привлече значително внимание и...
На врв Дно