• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

helium

  1. pipelin

    Helium - генерална дискусија

    Што е Helium? View: https://youtu.be/Vx9YyS7-d3g Мрежата на Helium hotspots во моментов брои 129.270 активни уреди (извор). Во Македонија има моментално на 4 локации, Тетово, Скопје, Прилеп и Битола (слика). За да се приклучите на мрежата ви се потребни RAK Hotspot Miners a ова е официјален...
На врв Дно