• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

headphone

  1. martin17

    Broken headphone jack

    Имам проблем со џекот за слушаки од предната страна на кукиштето. Успеав да го скршам (не прашувајте како) па сега барам чаре. Налетав на пост од некој што имал идентичен проблем и го решил со залемување на нов џек за слушалки. Fractal Design R4 Headphone Jack Repair (USB-70A AZALIA) -...
На врв Дно