• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

hdr

 1. psyman

  Помош околу новиот ТВ

  Чао свима, Неодамна купив телевизор, имено Philips 58PUS6203/12, од АМЦ. Забележав еден проблем кога телевизрот е во HDR mode, односно кога е закачен Плејстешнот на HDMI и е пуштена игра со HDR сапорт. Коа ќе исклучам HDR се е океј, нема никакви проблеми, но кога е пуштен, екранот прави некој...
 2. gokica

  Што е HDR?

  Деновиве а и во иднина се почесто ќе го среќаваме поимот HDR. Најмногу е застапен кај телевизорите а првите чекори се прават и на полето на мониторите. HDR или High Dynamic Range значи поширок приказ од досегашниот SDR односно Standard Dynamic Range. Целта со ваквиот нов стандард е на крајните...
 3. neW1

  HDMI 2.0a кабел

  Здраво дечки, Има ли некаде низ Скопје да се најде HDMI 2.0a кабел? За HDR ми е. Фала
На врв Дно