• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

hdr 10

  1. gokica

    Што е HDR?

    Деновиве а и во иднина се почесто ќе го среќаваме поимот HDR. Најмногу е застапен кај телевизорите а првите чекори се прават и на полето на мониторите. HDR или High Dynamic Range значи поширок приказ од досегашниот SDR односно Standard Dynamic Range. Целта со ваквиот нов стандард е на крајните...
На врв Дно