• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

haswell

 1. Necromancer

  Продавам i3-4330T Office/HTPC Haswell конфигурација

  Ја продавам следната конфигурација. MB: Gigabyte H81M-S1 rev. 2.1 (LGA1150) CPU: Intel i3-4330T (2c/4t HT) со сток Intel кулер RAM: 8GB DDR3 1600MHz (2x4GB) Samsung VGA: Intel HD 4600 SSD: Verbatim Vi550 S3 128GB (ново, со гаранција 3 години од Анхоч) Windows 10 Pro активиран со дигитална...
 2. shifty

  Проценка Haswell платформи и конфигурација

  Ќе ве замолам за проценка на следниве плочи со вклучен I3-4150/4160/4170 најизменично со секоја плоча: 1. GIGABYTE GA-B85M-HD3 2. GIGABYTE GA-Z97P-D3 3. GIGABYTE GA-Z97X-SLI 4. GIGABYTE GA-H97-HD3 5. GIGABYTE GA-Z87P-D3 6. ASUS MAXIMUS VII HERO - дел од плочиве не се користени воопшто, боцнат...
 3. G4M3R

  Проценка 4690k+Z97 проценка

  Од темава истите делови се, ќе ве молам за проценка. Процесор - i5 4690k Mатична - Gigabyte Z97X Gaming 3 RAM - Kingston DDR3 1600MHz 2x8GB Low Profile (мислам дека тој е рамот но за сигурно ќе проверам деновиве) Понуди вон проценките слободно пуштете ми ги по ПП. Исто и ми одговара замена...
 4. G4M3R

  Upgrade од Haswell на Coffee Lake?

  Одамна се спремам и рачунам буџет за да ја сменам платформата од haswell/devil's canyon на coffee lake. Моментално сум на: -i5 4690k -Gigabyte Z97 Gaming 3 -2x 8GB RAM Kingston 1600MHz(low profile) Во план ми е да се пребацам на: -i5 9600k -Gigabyte Z390 Gaming X/Asus Prime Z390-P -2x 8GB...
 5. rippermkd

  Проценка десктоп конфигурација

  i5-4570t gigabyte H81m-s1 gt740 pasivna 2x4gb kingston ddr3 1333mhz 120gb kingston v300 1TB wd green Kantol napojuvanje 450w delux kukjistе извинете за нередов во позадините реновирам низ дома, и ми требаат пари (за надоградба на чудовиштето) :) ПеЦе-то се користи кako ХаTеПеЦе, и во...
 6. Глупав

  Разлика од i5 4590 и i5 4590s

  Купив конфигурација од одредена наша македонска фирма (не е битно која), и место порачаните елементи внатре беа смесетни скоро истите. Поради таа работа утре ќе разговарам со вработените во салонот. Прашањето ми е : Дали се разликуваат многу во цена i5 4590 и i5 4590S (во перформанси не се...
На врв Дно