Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

hardware

 1. R

  UPS и продолжен кабел

  Здраво дечки имам едно прашање па сакам да слушнам како вие го имате решено проблемот. Имам UPS и на него има 4 шуко утичници, арно ама не ми се доволни за да можам сиот хардвер што сакам да го поврзам на него. Сакам да му ставам продолжен кабел со 4 утичници (кабелот е нешто по квалтитетен...
 2. G

  Gigabyte GeForce RTX 3060

  Дали некој нешто знае во однос со оваа графичка како, кога ќе искочи во продажба, цената која ќе е итн...???
 3. KjEBE

  AOC 24G2 монитор во Македонија?

  Здраво дечки отварам една тема со цел како би си помогнал на себе а се надевам би ги интересирало и другите. Ме интерсира дали некој од вас би знаел да ми каже каде и дали воопшто го има во Македонија AOC 24G2 мониторов со IPS 144hz панел? Јас колку што успеав излистав низ сите сајтови на...
 4. Lazarko

  Code name P6 ( Pentium Pro 200Mhz – 1997 год)

  Добро се сеќавам кога прв пат се сретнав со „Codename P6“. Беше далечната 1998 година, кога во сервисот каде што работев донесоа еден Dell Precision 2100. Паметам дека сите оние со интерес и љубов кон технологијата, се собраа околу машината да и се воодушевуваат. Се надевам дека членовите и...
 5. Глупав

  Cheat Sheets for speeds

  Би замолил за информација каде има да се најдат готови, подредени податоци за брзина (на протоколи и хардвер) за да не мора да изготвувам сам... на пример од SATA на друг SATA Read/Wrte speed... или втор пример USB 2 Read/Write speed... после може и безжично n Read/Write speed... мислам дека бев...
 6. Astraion

  European Hardware Awards 2016

  http://www.eha.digital/awards/european-hardware-awards-2016-winners-announced/
На врв Дно