• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

hard disk

 1. Avid

  Seagate хард диск HDD 2.5 500GB од лаптоп

  Го продавам хард дисков изваден од лаптоп. Како што може да се забележи, малку е користен. Не праќам по карго, не шетам низ градов ни по работа ни по ништо, доаѓате во Влае кај Баду бар по договорено време. Фиксна цена: 950 денари P.S. Поминат е со KillDisk така да ако случајно се...
 2. Mechanic

  Backup на податоци од хард диск со ATA конектор

  Извинете можеби е глупаво прашањето, али немам идеја како да ги извадам податоците од хард диск со ATA конектор на другиот PC каде што на матичната немам таков конектор. Гледав на интернет на али/ибеј ATA to USB но има проблем со шипинг, 2 други нарачки ги откажаа поради што немале шипинг...
 3. Uber-

  Продадено HDD 500 GB

  Замолувам проценка на хард дискови од марка wd blue / seagate/ toshiba / hitachi од по 500GB so 100% health/performance на hd sentinel работени се од 500 до 1000 денови отприлика
На врв Дно