• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

h270

  1. dastaner

    Продадено Се продава следнава конфигурација (1151)

    Се продава следнава конфигурација со следниве компоненти: MB: Asus Strix H270F Gaming (Купена на 23.01.2018 со 36 месеци гаранција) RAM: Kingston DDR4 4GB 2133 Mhz / 1.2v / KVR21N15S8/4 CPU: Intel G3900 2.8 Ghz + Stock intel cooler. GPU: EVGA GTX 960 2GB PSU: CoolerMaster 500w (B500 rev.2)...
На врв Дно