• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gtx1080

 1. -Ata-

  Продавам GTX 1080 G1 Gaming 8G

  Продавам gygabyte GTX 1080 G1 Gaming 8G комплет со кутија. Нормално користена за игри. цена 18.500 ден
 2. Fatal1ty_

  Рецензија [TestDrive] Gigabyte GeForce GTX 1080 Founders Edition

  Неодамна NVIDIA го претстави NVIDIA® GeForce® GTX 1080 - првиот GPU базиран на Pascal архитектура, која има двојно поголем капацитет за виртуелната реалност (VR), во споредба со GeForce GTX TITAN X. Pascal покажува значително зголемување на ефикасноста, мемориски пропусен опсег и ефикасност во...
На врв Дно