• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gtx1070

 1. gremlin

  Графички

  Продавам: 3х XFX RX580 8GB - користени година ипол во климатизирана просторија без гаранција во оригинална кутија, немаат модифициран биос со волтажа и слично - 6500 ASUS GTX1070 DUAL 8GB - со бел кулер, купена од gOJDO користена 6 месеци во одлична состојба без гаранција - 12000
 2. rippermkd

  Продадено Konfiguracija

  водно ладење ЕК+byksky HARD TUBING, радијатор од 360x120x65mm од најдебелите што постојат ryzen 2600 @4250mhz, 1.36v garancija do noemvri 16гб kingston savage RAM 2x8gb @2800mhz CL15 (stock 2666cl13) gtx1070 Palit, 500gb samsung NVME 970EVO garancija treba da proveram do koga e asus ROG...
На врв Дно