• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gtx1060

 1. champagnepepe

  Продадено Продавам ASUS GTX1060 6GB

  Се продава DUAL-GTX1060-O6G | Graphics Cards | ASUS Global Редовно чистена, гушкана, гејмана со мерак, со истечена гаранција. Како нова. Цена : 8000 денари. Заинтересирани пп.
 2. F

  Проценка 2 сетови CPU+MB+RAM, 2 графички и рандом периферија

  Ко што кажува насловот, потребна ми е проценка на следниве делови, а некои од нив веројатно ќе идат и на продажба после тоа. I7-3770K Asus P8Z77-V LX 4x4GB DDR3 Kingston HyperX Blue @ 1866MHz CL9 Asus GTX 1060 Turbo 6GB Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming 6GB (Ниедна од овие не е копана и двете се...
 3. gremlin

  MSI GTX 1060 3GB

  Се продава графичка MSI GTX 1060 3GB една година користена во одлична состојба. цена - 5500 (или 0.5 ETH) GeForce GTX 1060 3G OC | Graphics card - The world leader in display performance | MSI Global
 4. gremlin

  2x Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming

  Се продаваат две графички Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming едната е Rev 1 другата Rev 2. Купени се лани од Анхоч но за жал гарантниот лист е фрлен сосе кутиите така да рачунајте без гаранција па и цената е соодветна. Користени се само два месеци! купени се со цел да се стават во риг но од...
 5. gremlin

  Проценка Palit GTX1060 6GB Dual

  Се продава графичка Palit GTX1060 6GB Dual користена нешто помалце од една година во оригинална кутија комплет. Графичката има сеуште локална гаранција но бидејќи е земена во куп со многу други компоненти го немам листот но јас лично превземам одговорност да ја вратам во случај на некој проблем...
На врв Дно