• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

gtx

 1. Asus Strix GeForce GTX 970 OC 4GB

  Asus Strix GeForce GTX 970 OC 4GB

  Користена е минимално за CS:GO, никогаш за мајнинг, без никаков проблем, можеме да ја тестираме на лице место. Цена: 6k
 2. Gilfoyle

  Nvidia почнува со поддршка на Freesync монитори

  Пред неколку часа Nvidia објави дека од 15ти јануари започнува тестирање на сите монитори што имаат VRR преку Vesa Displayport Adaptive-sync protocol тие што ги поминуваат тестовите ќе бидат означени како G-SYNC Compatible и автоматски ќе бидат enabled. G-SYNC Compatible ќе ги идентификува...
 3. spiritBreaker

  GTX 970 SLI

  дечки, кој има досеа истестирано со 2 x 970 ки, во SLI , како се понашаат во игри, и во однос на 980Ti (ако нели, ја имале и 980ti за тест и/или риал лајф сценарио), ама ме интересира она искуство во реалност, пошто доста се изначитав ривјуа итн итн, па ме интересира кој има 970ки во SLI да ми...
На врв Дно