• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gtx 960

 1. dastaner

  Продадено Се продава следнава конфигурација (1151)

  Се продава следнава конфигурација со следниве компоненти: MB: Asus Strix H270F Gaming (Купена на 23.01.2018 со 36 месеци гаранција) RAM: Kingston DDR4 4GB 2133 Mhz / 1.2v / KVR21N15S8/4 CPU: Intel G3900 2.8 Ghz + Stock intel cooler. GPU: EVGA GTX 960 2GB PSU: CoolerMaster 500w (B500 rev.2)...
 2. comakot

  Продадено Asus Strix GTX 960 2GB, Gigabyte Force K85 механичка тастатура и SteelSeries Rival 300 маус

  Ако може проценка за наведените предмети Asus Strix GTX 960 2GB - Значи е 2гб варијанта и се работи за овај модел на интезивни игри оди до максимум 65 степени (Farcry 5), редовно чистена. Купена од Сетек Гаранција нема. Gigabyte Force K85 - Тастатурата користи црвени свичеви (Kalih) и е...
На врв Дно