• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gtx 690 1060 6gb

  1. zipi123

    690 4gb VS 1060 6gb

    Гледам по интернет бенчмарк па сакав да прашам постучен во оваа област.Дали 690 4gb може да се држи со 1060 6gb ?
На врв Дно