Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

gtx 1080

 1. Ryzen 7 1700, GTX 1080, etc. склоп

  Ryzen 7 1700, GTX 1080, etc. склоп

  Поздрав дечки! Поради нов склоп, стариот оди на продажба. Би преферирал да го продадам како целосен склоп него на парчиња, таман го зачистив и нова термичка му ставив. Го префрлувам рамот од предходниот оглас во овој за полесна прегледност: CPU: Ryzen 7 1700 - 3800мкд 2000мкд MOBO: Gigabyte...
 2. toplel

  Купено Купувам 1070ti/1080

  Купувам една од наведените графички. Предност има цената и таа е зависна од моделот. Пожелни се Strix, Aorus/Gaming, FTW/SC, и слични црни модели за да се вклопат во систем со минималистичка естетика (сѐ црно со мали портокалови акценти). Да има минимум еден DVI и backplate. Понуди во...
На врв Дно