• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gtx 1050

  1. Necromancer

    Продавам Gigabyte GTX 1050 OC

    Ја продавам картата од линкот. Во кутија, со сите додатоци фабрички. Графичката е супер, многу тивка, до 50 и нешто степени воопшто не вклучуваат вентилаторите. Картата е оваа од линкот: Anhoch PC Market Online - Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Windforce OC 2GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 WINDFORCE...
На врв Дно