• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gt730-sl-2gd3-brk

  1. JensenInterceptor

    Со или без графичката?

    Избрав ваква конфигурација: - Cooler Master 500W - CoolerMaster Case CMP-350 500W with Real Power Supply, Micro-ATX - Intel i5-6400 2.7GHz Skylake - Asus H110M-R Intel Socket 1151 for 6th generation processors - HDD 1TB Western Digital 7200, 64MB Cache - 1x Kingston 8GB 2133MHz DDR4 Non-ECC...
На врв Дно