• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

graphic card

 1. Skorp

  Продадено 6x Sapphire rx470 4gb mining edition

  Ќе ве молам за проценка на 6 парчиња Sapphire RX470 mining edition. Редовно чистени и си работат без никаков проблем.
 2. B

  Проценка Sapphire Radeon RX 460 2GB

  Продавам графичка Sapphire Radeon RX 460 2GB GDDR5 HDMI OC но немам поим колу би одела па затоа молам за проценка. Однапред фала на сите што ќе одвојат време да дадат мислење. Графичката е без никаква мана, надвор од гаранција, купена од Анхоч пред 3 години во моментов работи на PC и се игра на...
 3. Winncoot

  Kupuvam graficka karta

  Baram graficka do otprilika 1500-1700 denari. Ponudete sto imate
 4. BlackOuttheWoRlD

  Помош околу риг и графичка

  Здраво другари Планирам да земам 4-5 графички rx580 8gb за риг,ASUS ROG STRIX Z270E GAMING матична,Master Vanguard V series 1000W 80 Plus... Дали ќе се исплати да си го вратам профитот? бидејќи незнам колку струја треба да платам месечно и колку профит ќе имам. Ги имам пробано графичките,другари...
 5. BlackOuttheWoRlD

  ExpressCard 34 ssd да има? и каде да најдам?

  Здраво другари Случајно по интернет најдов ссд express card за лаптоп,дали ќе може да работи на мојот лаптоп? И од каде можам да најдам вакво Opticaddy 2. SATA-3 HDD/SSD Caddy per Toshiba Satellite L955D M640 M645 P205 | eBay Незнам дали ќе се фати место двд-режачот? И дали можам да ставам...
 6. MilanS87

  Проблем со лаптоп Dell Inspiron 15R 5521

  Здраво, имам Dell Inspiron 15R 5521 лаптоп со i7 процесор (2013 година) и наеднаш престана да работи. Ми кажаа дека изгледа графичката е проблем, но поради тоа што е интегрирана на матичната, а исто и процесорот, морало да менувам цела матична и се ова кошта околу 15-16к. Дали ова е...
На врв Дно