Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

графика

 1. Мариијан

  Слаб квалитет на слика после прикачување на Wordpress

  Здраво се надевам ке добијам квалитетен одговор. Сликата целосно го губи квалитетот после прикачување на Product Page, кој плагин или што би можело да ми помогне да го решам овој проблем. Поздрав.
 2. D

  XP-Pen Македонија

  Здраво дечки. Ме интересира дали некој досега има купено нешто преку XP-Pen? Имаат страна на Facebook, но немаат ни легитимна веб страна ни некоја политика за заштитна на купувачи. Доколку може некој да сподели искуство ќе ми биде од помош многу. Фала ви однапред.
 3. NecrotoX

  Графика на иднината? - Unreal Engine 4 GDC 2018

  Ова е видео од Siren, лик со кој што тимот на Unreal ги демонстрира најновите достигнувања во дигиталната графика и анимација на овогодинешното издание на GDC. Siren е рендерирана во реално време во Unreal Engine 4 а е создадена од тимот на Epic Games во соработка со уште неколку други компании...
 4. c0mrade

  Предлог за квалитетна Печатница

  Ја отварам темава, бидејќи не успеав да најдам тема во која има предлози (се на едно место) за Печатници. Едино шо најдов беше оваа тема, но само за маички. Од ваше искуство која фирма ви пружила најбоље услуга/квалитет, со каков тип на технологија за печатење располагаат, дискутирање за цени...
На врв Дно