Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

градење компјутер

 1. R

  Предлог Десктоп конфигурација за работа (нема да се користи за игри)

  Здраво, нов член на форумов, барам мислење за работна (десктоп)конфигурација за буџет од околу 1000€ (буџетот може да биде помал, но ако стварно вреди може и да оди малце над дадениот). Компјутерот би се користел за софтверски развој, при што би се кориселе Виртуелни машини, Podman/ Docker...
 2. Нема Слика

  Купување/Склопување компјутер

  Имам компјутер кој наскоро ќе се сели на друга локација. Ова се компонентите: Case: Cooler Master MASTERBOX MB520 + PSU 500W Cooler: Cooler Master - Hyper TX3 EVO Motherboard: ASUS Prime B360M-K CPU: Intel Core i5 8600K @ 3.60GHz up to 4.3GHz GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB RAM...
 3. hemicharot

  Предлог Конфигурација или сам да изградам нов PC?

  хелоу, пак јас :) дојдов да прашам дали е подобро да купам конфигурација и да го додадам сегашниот рам и да го ставам сегашниот хард драјв или пак да пробам да изградам сам компјутер што мене искрено ми личи (дека немам никакво искуство со градење компјутери, и после гледање многу видеа од што...
На врв Дно