• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

gpu set

  1. Miki98

    EVGA G2 1300w склопување со матична и графичка

    Здраво Дали знае некој да го намести напојувањето со графички? Дали може некој да ми помогне да го наместам. Овие се кабли од напојувањето,доколку ми фали некој кабел можам да го купам AliExpress. Што е разликата меѓу PCIe 8pin и Dual pin?
На врв Дно