• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

google chromecast

  1. RagingDemon

    Рецензија Google Chromecast 2

    Чекав да видам што ќе извадат оваа година, ама Хромкаст ултра не е за мене. За парите се мислев дали да земам некој Антроид ТВ бокс или Хромкаст, ама се одлучив за хромкастот пошо најмногу ми е за стримање јутуб на големиот екран, за гледање филмови го користам стариот олд скул Замунда > УСБ...
На врв Дно