• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

github

  1. JensenInterceptor

    Што да направам ако складот ми враќа грешка 403 при качување код на Гитхаб?

    Клонирав еден склад, и во него ставив свој проект. Направив git add --all git commit -m "mojata poraka" git push Назад добив fatal: unable to access 'https://github.com/MyGitRepo/projectrepo.git/': The requested URL returned error: 403 Што грешам, и што да направам во овој случај ако...
На врв Дно