Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

gejming

  1. Gejming konfiguracija

    Gejming konfiguracija

    MB - GIGABYTE MB B460M DS3H LGA 1200 CPU - Intel i7 10700F 2.9GHz up to 4.8GHz Core x8 Thread x16 - garancija do 04.2024 god RAM - DIMM 16GB DDR4 3200MHz Kingston SSD - Kingston 120GB A400 SATA3 SSD - A-Data 1TB XPG Sx8200 pro PCie Gen 3x4 M.2 - garancija do 03.2026 god GPU - XFX RX 570 8GB...
На врв Дно