• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

geforce rtx 2080ti

  1. JensenInterceptor

    Што хардвер ми треба за да ја користам RTX 2080ti ?

    Под претпоставка дека имам неограничена готовина, пари, каков хардвер ми треба за да ја користам новата картица на Ен Видиа, GeForce RTX 2080ti? Што би препорачале од напојување, процесор, матична, ладење, РАМ? Ок, дискот веројатно и не е толку битен, или? Значи матичната не мора да поддржува 2...
На врв Дно