• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

geforce gtx 1080ti

  1. JensenInterceptor

    Што хардвер ми треба за да ја користам RTX 2080ti ?

    Под претпоставка дека имам неограничена готовина, пари, каков хардвер ми треба за да ја користам новата картица на Ен Видиа, GeForce RTX 2080ti? Што би препорачале од напојување, процесор, матична, ладење, РАМ? Ок, дискот веројатно и не е толку битен, или? Значи матичната не мора да поддржува 2...
На врв Дно