• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

geforce gtx 1070ti

  1. ntb91

    Проценка Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G

    Продавам Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G купена од @gOJDO Истечена гаранција. Користена е само за 3Д рендерирање. Ја продавам бидејќи имам потреба од RTX технологија за новите софтвери. Беспрекорна состојба, редовно чистена. Оди со оригинална кутија.
На врв Дно