• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gantt diagram

  1. JensenInterceptor

    Софтвер за Гантови и PERT дијаграми?

    Веќе кога сме кај софтверски помагала, дали може да ми посочите софтвер за цртање Гантови и PERT(Program Evaluation Review Technique) дијаграми. Јас се претплатив на MS Office 365, ама за жал не го добиваш Микрософт Визио. Хмм, некако Микрософт Ексел личи добар за цртање Гантови дијаграми. Не...
На врв Дно