Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

gaming pc

 1. Gaming PC

  Gaming PC

  Одличен компјутер за mid-high гејминг на 1440р резолуција, low-mid за 4к резолуција и OVERKILL за 1080р резолуција деловите се состојат од ryzen 7 5700x CPU 2-3 месеци користен, гаранција од странство ASUS x570 prime-pro купена од Сетек, мислам дека има преостаната гаранција RAM ADATA 2x8 GB...
 2. Конфигурација R7 5800x + RTX 3070 X TRIO + B550 + Периферија

  Конфигурација R7 5800x + RTX 3070 X TRIO + B550 + Периферија

  Здраво, ја продавам следнава конфигурација + периферија, Продавам се комплет бидејки многу време губам на компјутер за џабе, наместо да учам седам на компјутер Не е копана графичката. Цена Конфигурација + Периферија 115к Конфигурација 100к Не е фиксна цената може мала корекција Не праќам по...
 3. M

  Продадено Продавам Gaming PC - Gigabyte GTX 1060 6GB, i7 8700, 16GB RAM DDR4, >1TB Storage

  Оди на продажба гејминг конфигурација. CPU - Intel i7 8700 4.6GHz CPU Cooler - DeepCool Gammaxx GPU - Gigabyte 1060 6GB PSU - NJOY Agon 650W 80 Plus Gold MB - MSI B360M PRO-VD RAM - 2x8GB HyperX DDR4 3200MHz SSD - 120GB Kingston HDD - 1TB Toshiba Цена: 40.000 ден.
На врв Дно