• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

game engine

  1. R

    Game Engine во C++

    Здраво дечки, релативно нов на форумот, сакав да направам shamеless plug на game engine(open gl) кој го работев како хоби проект извесно време: Source Код: prism Секако отворен сум на конструктивен критицизам и потенцијална колаборација.
На врв Дно