• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

game engine

  1. rinse

    Game Engine во C++

    Здраво дечки, релативно нов на форумот, сакав да направам shamеless plug на game engine(open gl) кој го работев како хоби проект извесно време: Source Код: prism Секако отворен сум на конструктивен критицизам и потенцијална колаборација.
На врв Дно