• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

g3260

  1. zipi123

    Se prodava desktop pc

    M-board:Gigabyte H81M-DS2 1150 Cpu:Intel Pentium G3260 3.30ghz Ram:1x8gb ddr3 1600mhz Gpu:Nvidia GT 1030 2gb Gddr5 Gigabyte HDD:500gb toshiba Psu:Matrix 700w Case:Matrix Cooler:80mm deep cool Tastatura:genius Maus: Delux Instaliran Win10,office i site osnovni programi. Grafickata e koristena...
На врв Дно