Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

g-sync

 1. Gilfoyle

  Nvidia почнува со поддршка на Freesync монитори

  Пред неколку часа Nvidia објави дека од 15ти јануари започнува тестирање на сите монитори што имаат VRR преку Vesa Displayport Adaptive-sync protocol тие што ги поминуваат тестовите ќе бидат означени како G-SYNC Compatible и автоматски ќе бидат enabled. G-SYNC Compatible ќе ги идентификува...
 2. gokica

  Што е HDR?

  Деновиве а и во иднина се почесто ќе го среќаваме поимот HDR. Најмногу е застапен кај телевизорите а првите чекори се прават и на полето на мониторите. HDR или High Dynamic Range значи поширок приказ од досегашниот SDR односно Standard Dynamic Range. Целта со ваквиот нов стандард е на крајните...
На врв Дно