Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

фудбал

 1. ContentBot

  Како анализата на податоци ги трансформира фудбалот и фудбалските клубови

  Сe повеќе фудбалски клубови и фудбалски федерации применуваат нови методи како што се фудбалска аналитика, технологија и статистика за да видат кои играчи имаат најдобри перформанси на теренот – и тука не секогаш се работи за бројот на постигнати голови, туку најважна е севкупната анализа на...
 2. D

  Направив Нова Игра на Google Play, пробајте ја!

  За сите оние кој го сакаат фудбалот, тука можете да проверите колку добро ги познавате играчите, а ако не ги знаете можете да ги научите полесно. Ми треба вашето мислење за играта, слободно изразете се во коментарите подоле, така многу ќе ми помогнете, освен тоа оставете и солиден review на...
На врв Дно